Satın almış olduğunuz cayma hakkı kapsamındaki ürün(ler)e ilişkin olarak; teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde aşağıdaki şartlarda herhangi bir gerekçe göstermeksizin cayma hakkınızı kullanabilir; ürünlerinizi iade edebilirsiniz. Medikal ve Kozmetik ürünlerinin cayma hakkı kapsamına dahil olmadığını hatırlatmak isteriz.

Satın almış olduğunuz ürün(ler), MEDBIOTEC MEDIKAL BIYOTEKNOLOJI ARGE ÜRETIM A.Ş tarafından işletilmekte olan mağazalara iade edilememektedir. İade formu/faturası ile beraber anlaşmalı kargo firması şubesine teslim edilmelidir.

Eğer ürünün faturası kurum adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.; aksi halde ürün iade alınamamaktadır. İşbu iade formunun da mutlaka doldurulması ve iade faturasıyla birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade formu/faturası ile beraber Yurtiçi Kargo şubesine teslim edilmelidir.

İade edilmek istenen ürünün tahrip edilmemiş, orjinal paketi, kutusu, ambalajı hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması ve varsa size gönderildiği gibi kendi özel kutusunda geri gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde iade talebiniz kabul edilemeyecektir. Hasarlı ürünlerin (kırık, hasarlı, ambalajı bozulmuş v.b.) tespiti için kolinin kargo çalışanı nezaretinde açılması gerekmektedir. Eksik ya da hasarlı olduğu tespit edilen kargolar müşteri tarafından teslim alınmamalı ve kargo görevlisine tutanak tutturularak kargo teslim alınmadan iade edilmelidir.

Aşağıdaki Ürünlere ilişkin olarak, kullanılmamış olsa dahi, kanunen cayma hakkı bulunmamaktadır:

  • a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcının kontrolünde olmayan Ürün veya hizmetler,
  • b) Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler (üzerinde değişiklik/ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler),
  • c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler,
  • d) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olduğundan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler;
  • e) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,
  • f) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce Alıcı’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

Hasarlı Ürünlerin İade Süreci

İadeyle ilgili sorularınız için MEDBIOTEC MEDIKAL BIYOTEKNOLOJI ARGE ÜRETIM A.Ş Müşteri Hizmetleri Hattını arayabilir veya office@medbiotec.com adresine e-posta göndermek suretiyle destek alabilirsiniz.

Hasarlı ürünlerin (kırık, hasarlı, ambalajı bozulmuş v.b.) tespiti için kolinin kargo çalışanı nezaretinde açılması gerekmektedir. Eksik ya da hasarlı olduğu tespit edilen kargolar müşteri tarafından teslim alınmamalı ve kargo görevlisine tutanak tutturularak kargo teslim alınmadan iade edilmelidir.

Kargo teslimi esnasında ürünün eksik, kırık, ezik veya ambalajın deforme olduğu kargo çalışanı tarafından tutanak ile tespit edilmemiş siparişlerde ürünler hasarlı ürün kapsamı dışında tutulur.

Hakkımızda daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.